Első óra: fizika.
Dolgozatot írtunk, a “vadiúj” (6 éves -,-) eClicker alkalmazással: Az eClicker egy több készülékre elérhető dolgozat-író rendszer, amiben a tanárnak egyből (!) el lehet küldeni a válaszokat, és a tanár egyből, ellenőrzés nélkül láthatja, hogy az a válasz jó-e vagy sem. A kérdéshez a fizika tanár még képeket is csatolt. A tanár befolyása alatt volt az összes iPad, nagyon para volt. A szoftver sajátságai:
WiFis osztályteremben olyan felelet-választós rendszer, amely egészen 64 diákig képes működni. A tanulók nem csak iPad-en, hanem blackberry-n, laptopon és iPhone-on is használhatják. A kérdések szerkesztése számítógépen, iPad-en vagy iPhone-on. A kérdéscsoportok megosztása a többi tanárral Bluetooth-on keresztül. Kérdés ek egyidejűleg való megválaszolása.
Második óra: matek.
Ma is még a Geometriával foglalkoztunk, nemsokára TZ lesz ebből az anyagból. Múltkor már említettem, hogy a geometriás feladatokat a GeoBoard alkalmazással végezzük el, most erről írok egy picit:
A GeoBoard egy gyönyörű 2D-s alkalmazás és egy kiváló geometrikus rajzoló eszköz. Különböző alakzatokat, pontokat, köröket, egyeneseket lehet vele készíteni. A lehetőségek tárháza hatalmas, csak párat kiemelek:
- pontok, vonalak, körök és más szabályos sokszögek készítése.
- merőleges vagy hasonó szakaszok szerkesztése.
- bármilyen nagyságú szögek készítése
- bármelyik két pont vagy egyenes felezőpontjáank kiszámolása.
- vonalak (egyenesek, körök) metszéspontjainak jelzése
Harmadik óra: irodalom.
A tanár csoportokra osztott minket, és mindenkinek elküldött egy feladatlapot e-mail-en. Ezt oldotta meg az összes csapat, külön-külön, az iPad-jeik segítségével. Én Gergővel és Petivel dolgoztam együtt, azaz ők dolgoztak, én játszottam:) De csak egy picit az elején, utána már én is besegítettem. Olyan jók voltunk, hogy mi lettünk kész leghamarabb, és küldött nekünk e-mail-en még egy kis olvasmányt. Épp csengetéskor kezdtünk volna wikipedia-n érdekességek után nézni, de azért a szünetben utána néztünk aminek utána akartunk.
Negyedik óra: rajz.
Kaptunk e-mail-en vetületi képeket 3 geometriai formáról, mindegyikről elöl-felül-oldal nézeti képet. Ezekből kellett nekünk megrajzolni 3D-ben, hogy hogy néz ki az adott test. Nagyon sokan szeretnek iPad-del rajzolni, de Meggi és Luca ellenzi. Ezen az órán viszont olyan feladatot kaptunk, amit kicsit nehezebb iPad-en csinálni, ezért rajtuk kívül még jópáran a tanár által kiosztott papírral és ceruzával dolgoztak. Furcsa volt így, hogy a fél osztály nem iPad-en dolgozott, ritka alkalom. Itt van pár alkalmazás, ezeken dolgoztunk mi, iPad-esek. Mindenki azt használja, amit már megszokott. Itt már írtak a Sketchbookról, én ezt használom.
Ötödik óra: fizika.
Kaptam két pluszt:) 5 plusz egy ötös. A házit szinte senki sem tudta megoldani, ezért egész órán ezeket néztük meg, természetesen az iPad-ben. Ehhez egy jegyzetelő progi volt a segítségünkre, igaz, kicsit problémás a számításokat leírni, de bele lehet jönni. Már fél éve vannak az iPad-ek az iskolámban, és tényleg ezekhez a számolgatásokhoz kellett a legtöbb idő, amíg mindenki átszokott a füzetről iPad-re. Viszont ma már senki nem hoz se táskát, se füzetet, se tolltartót!
Hatodik óra: földrajz.
Anyagban tovább mentünk, mindenki jegyzetelt Pages-be, és néhány érdekes dologra még rákerestünk a google-ben. Ilyen volt a talajváltó gazdálkodás, az izraeli csatornahálózattal megoldott földművelés vagy az ültetvények. Mindegyikről érdekes dolgokat találtunk, és ezekkel a kis keresésekkel sokkal jobb az órák hangulata.